En Yüksek Puanlı Komedi Filmi Hangisidir?

Sinema filmleri stres atmamız için en önemli keyif kaynaklarımızdan biridir. Hele birde komedi filmi olursa değmeyin keyfimize. Şimdi mısırları patlatın, içecekleri hazırlayın ve sevdiklerinizi de yanınıza alarak bol kahkahaya hazır olun. Peki, en yüksek puanlı komedi filmi hangisidir? , ne izlemeliyim diyorsanız, IMDb’de aldığı 8.5 ile Şehir Işıkları / City Lights (1931) filmdir. Filmde gözleri görmeyen bir çiçekçiye aşık olan iyi niyetli bir serseri gencin başından geçenler anlatılmaktadır. Türk sinemasında da bolca rastladığımız gibi bu serseri kişi kendini kıza varlıklı biri olarak tanıtır ve onun gözlerini ameliyatla açtıracağı sözünü verir. Bu serseri genç, bir milyonerin hayatını kurtardığı için kendisine yardım edeceğini düşünür hatta buna kesin kes emindir. Derken genç aşık serseri, hayatını kurtardığı milyoner adamın evine gider ve sevdiği kızın gözlerinin yeniden görmesi için ameliyat ettirmesini ister. Milyonerden bir miktar borç para ister. Kesin olarak alacağını düşünür fakat zengin adam ikiyüzlü bir yaşam sürdürdüğü için ona bu parayı vermez, hatta onu tanımaz bile…

  • BENZERİNİ TÜRKLER DE ÇEKTİ

Türk sinemasının usta komedyenlerinden merhum Kemal Sunal’ın da başrolünü oynadığı bir sinema filminde buna rastlanmaktadır. Orijinali hangisidir diye sorarsanız City Lihhts’ın yayınladığı yıla bakınca öğrenmek mümkün. Film 1931 yılında yayınlanmıştır. Türk versiyonu bu filmden alıntılıdır. Gülmek isteyenler için en fazla puan alan bu nostaljik film, sinema eleştirmenleri tarafından da tavsiye edilmektedir.

  • EN YÜKSEK PUAN ALAN İKİNCİ KOMEDİ

Eğer keyif almak ve eğlenmek istiyorsanız bu filmden başlayabilirsiniz. Bu filmden sonra en fazla puan alan ikinci film ise IMDb’den 8.2 puan alan Bazıları Sıcak Sever/ Some Like It Hot (1959) adlı filmdir. 1929 yılında tanık oldukları bir katliam sonrası kadın kılığına giren Joe ve Jerry adlı iki müzisyen Chicago’dan kaçarak Miami’ye yerleşirler. Kadınlar gibi giyinip Josephine ve Daphne adını alan ikili oldukça tuhaf bir serüvene yelken açarlar. Komedi dolu bu macerayı izlemekten keyif alacaksınızdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir